İTF ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE KULÜBÜ

Kulübümüz 1994 yılında, Prof. Dr. Türkan Seylan’ın katkılarıyla kurulmuştur. Kulübümüzün esas gayesi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ülkemiz için yaptıklarını ve bunları yapmasını sağlayan düşünceleri kavrayabilmektir.

 Atatürk’ün düşünceleri ışığında ülkemizi aydınlık yarınlara ulaştıracak hekim adayları olarak okulumuzda çeşitli etkinlikler düzenlemekteyiz.

Her yılın başında, okulumuz yeni kazanan arkadaşlarımızla İstanbul’u bir daha geziyor bir daha keşfediyoruz.

Her dönem 1’er kez şehir dışına geziler düzenliyoruz. 2017 yılının Mart ayında Çanakkale’ye yaptığımız geziyi örnek verecek olursak, gezide canlarını bizler için feda etmiş okulumuz öğrencilerinin yürüdüğü 57. Alay yolunu önlüklerimizle yürüdük. Yaptığımız anlamlı gezi, yerel ve ulusal medyada geniş yankı buldu.

Kulüp olarak, kitaplara ulaşmakta sıkıntı yaşayan kardeşlerimiz için de kitap kampanyaları düzenliyoruz. Prof. Dr. Aziz Sancar’ın da köyü olan Mardin Derik köyüne yaptığımız kitap kampanyası da buna örnek verilebilir. Okulumuz ve çevremizden 3 hafta boyunca topladığımız kitapları, umut dolu kardeşlerimize götürdük.

Bunların yanında belirlediğimiz konuları bazen uzmanlar eşliğinde bazen de kendi aramızda tartışıyoruz. Mesleğimiz ve ülkemize duyarlı bireyler olarak yetişmemize büyük katkı sağlayan etkinliklerimizde emek verdikçe öğreniyor ve eğleniyoruz.

Kulüp olarak “3 Sütun” adında dergi çıkarmakta ve düşüncelerimizi yazıya dökmek, farklı arkadaşlarımıza iletebilme fırsatı yakalıyoruz.

Kitap Okuma grubumuzda, belirlediğimiz kitapları okuyor ve beraber tartışıyoruz.

Instagram

Twitter

Facebook