Erasmus

Niçin Yurt Dışı Olanakları Üniversite Tercihinde Önemlidir?

Bir fakültenin yurt dışında hangi fakültelerle ikili anlaşma kurduğu fakültenin yurtdışı tanınırlığı ile doğrudan ilişkilidir. Dünyanın seçkin üniversiteleriyle ikili anlaşması bulunan İstanbul Tıp Fakültesi, öğrencilerine bu kurumlarda staj yapma imkanı sunarak, öğrencilerin kariyer planlamalarına ışık tutar.

Hangi İmkanları Sunuyoruz?

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi bünyesinde;

•      ERASMUS+

•      FARABİ

•      MEVLANA

•      Erich Frank Gesellschaft

Değişim programları bulunmaktadır.

Erasmus programı dahilinde Avrupa’nın seçkin üniversitelerine gitme fırsatı bulan öğrencilerimiz, hem yabancı dillerini geliştirme imkanı bulurken bunun yanı sıra yeni eğitim metodları ve farklı kültürleri tanıma fırsatı elde ederler.

ERASMUS’tan Nasıl Faydalanabilirim?

ERASMUS projesinden faydalanmak için, yalnız dil yeterlilik testinden 60 puan alınması ve Ağırlıklı Genel Not Ortalaması’nın 2.20’nin üzerinde olması gereklidir. Ayrıca öğrencilerimiz, İstanbul Üniversitesi’nin hem yaz hem kış döneminde düzenlenen dil kurslarına katılım sağlayabilmektedir.

Yabancı Dil Öğrenebilme İmkanı

İstanbul Üniversitesi’ne bağlı bulunan fakültemizin öğrencileri, İstanbul Üniversitesi’nin Yabancı Diller Yüksekokulu’nda yıl içerisinde hem yaz hem kış dönemi olmak üzere başvuru alan kurslarına çok uygun fiyatlarla kaydolarak Almanca, İngilizce, Rusça, Korece, Arapça gibi dilleri öğrenme ve geliştirme fırsatı bulurlar. Böylelikle programa katılma kolaylığı elde ederken bunun yanı sıra kişisel gelişimlerine de fırsat bulmuş olurlar.

Unutulmamalıdır ki, hekimlik; salt bir meslekten fazlasıdır. Hekimlik bir kültür, deneyim, birikim gerektiren bir meslektir. Fakültemiz de öğrencilerini sosyal ve kültürel anlamda daima desteklemektedir.

Erich Frank Gesellschaft, 2. Dünya Savaşı döneminde Nazi Almanyası’ndan kaçıp ülkemize sığınmış ve ardından fakültemizde faaliyet göstermiş olan Ord. Prof. Dr. Erich Frank’ın Türkiye’ye gönül borcunu ödemek mahiyetinde kurduğu ve her sene yalnızca fakültemizden seçili 3 öğrenciye Almanya’nın en iyi 3. tıp fakültesi olan ve dünya sıralaması 32 olan Ludwig Maximillian Universität‘te belirlenen bir hibe ile yaz stajı imkanı sunan bir kuruluştur.

Ayrıca öğrencilerimizin seçkin kurumlara bireysel olarak başvurup staj yapmaları mümkün olabildiği gibi; hocalarımızın uluslararası bağlantılarından faydalanarak da bu imkanı elde etmeleri mümkündür.

Bunların yanı sıra fakültemiz, Avrupa Birliği ve Dünya Sağlık Örgütü ile işbirliği içerisinde bulunan, sanayi ve teknoloji kuruluşları tarafından da desteklenen dünyanın saygın üniversiteleri ve tıp kökenli kuruluşları tarafından oluşturulan, bilimsel ve akademik işbirliğini sağlayan ve bilimsel çalışma projelerine önemli katkı sunan ‘’M8 Alliance’’ organizasyona Türkiye’den katılmaya hak kazanmış tek tıp fakültesidir. M8 Alliance hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen TIKLAYINIZ.