İTF Tanıtım ve Oryantasyon Kulübü

   

İstanbul Tıp Fakültesi Tanıtım ve Oryantasyon Kulübü 2017 yılında fakültemizin olumlu ve güçlü yönlerinin ön plana çıkartılmasıyla ilgili yapılacak tanıtım çalışmalarının planlanmasına yönelik, diğer okullarda tanıtımı, üniversite sınav sonrası aday öğrencilerin bilgilendirilmesi, öğrencilerin daha aktif ve etkin olarak İstanbul Tıp Fakültesi süreçlerinde yer almaları amaçlanarak kurulmuştur. Kulübümüz kendi içinde çalışma grupları (kısa tanıtım filmi, halka yönelik tanıtım, liselerde yapılacak tanıtım, sosyal aktiviteler vs.gibi)  oluşturarak, faaliyetlerini sürdürmeyi amaçlamaktadır.

İTF Tanıtım ve Oryantasyon Kulübü, İstanbul Tıp Fakültesini tanıtmak amacıyla halkla ilişkiler ve reklam faaliyetlerini oluşturarak kurumumuza saygın bir imaj kazandırmak ve doğru iletişim stratejileri geliştirerek Fakültemizde uygulanan eğitim ve sosyal faaliyetleri sosyal medya üzerinden ya da Fakültemizde yapacağımız tanıtım programlarıyla hedef kitlelere iletmek amacıyla faaliyetlerine özveriyle devam etmektedir.

Ayrıca bu çalışmalara kurumsal nitelikte olması ve süreklilik kazandırılması amacıyla kurum içi bilgi akışının sağlanması ve resmi sosyal medya kanallarımız aracılığıyla (Facebook, Twitter, Instagram) kurum dışına fakültemizin değerlerinin duyurulmasını hedeflemektedir.

 

Tanıtım ile ilgili yapılan çalışmalar ve  faaliyetler

  • Şu anda incelediğiniz site kulüp üyelerimiz tarafından profesyonel yardım ve maddi destek alınmaksızın yapılmıştır.
  • Farklı liselerden öğrenci gruplarının Fakültemizi ziyaret ederek derslerimizde yer almaları, Anatomi müzesi ve kampüs içini gezmeleri sağlanmaktadır.
  • Tanıtım ekibinde yer alan gönüllü öğrenci ve öğretim üyeleri Fakülte tanıtım ve tercih döneminde aday öğrenciler ile birebir görüşmeler ve kampüs gezisi yaparlar.
  • Hazırlanan Fakülte tanıtım filmi ve tanıtım broşürü tanıtım çalışmalarında kullanılır.
  • Ayrıca özel gün ve haftalarla ilgili görsel tasarımı yapılarak sosyal medya hesaplarından ve amfilerdeki ekranlardan yayınlanarak farkındalık oluşturulmaktadır.
  • Kurum içi etkinlik, açılış ve törenler ile ilgili afiş, broşür, davetiye, kitap ayracı tasarlanmaktadır.