SAĞLIK VE İNOVASYON KULÜBÜ

Sağlık ve İnovasyon Kulübü olarak kuruluşumuzdan beri amacımız: Sağlık alanındaki öncü bilimsel gelişmeleri yakından takip etmek, inovatif aktivitelere katılım sağlamak ve İstanbul Tıp Fakültesi içinde öğrencilerin, araştırmacıların bir araya gelip bilim yapacağı bir ortam oluşturmaktır. Kulübümüz, eğitim öğretim yılı güz ve bahar dönemlerinde aylık “SAİNO Toplantıları” adı altında bilimsel seminerler düzenlemektedir. Kulübümüzün Danışmanı Prof. Dr. Mehmet Akif KARAN hocamız toplantılarımızın moderatörlüğünü yapmaktadır. Toplantılarımıza her ay alanında uzman araştırmacılar, T.C. Sağlık Bakanlığı Danışmanları, medikal Ar-Ge yapan mühendisler ve özel hastane yöneticileri konuk olarak davet edilmektedir. 

Kulübümüz kendi kültürünü gelecek nesillere aktarmak için bugün başlayıp on yıllarca sürecek etkinlikler yapmanın peşinde olan yaratıcı bir ekiple yönetilmektedir. Öyle ki kuruluşumuzun ilk yılında mentol tadında bilimsel ferahlık içeren popüler sağlık dergisi “PARAKRİN”i yayınlamaya başlamıştır. Fakültemizin öğrenci sayfasından dergimizi indirebilir, ülkemiz ve dünyadaki bilimsel gelişmeler hakkındaki haberlerimizi keyifle okuyabilirsiniz (http://ogrenci.istanbultip.istanbul.edu.tr/tr/_). Dergimizde güncel bilimsel gelişmelerin haberlerini yapıyor, fakültemizin değerli hocaları ile röportajlar gerçekleştiriyoruz. Sağlık ve İnovasyon Kulübü olarak katıldığımız etkinlikler, misyonumuz, çalışmalarımız derginin sayfalarında yerlerini buluyor.

Kulübümüz bilimsel literatürü tarıyor ve kendi bilimsel çalışmalarını yürütüyor. İÜ İTF İç Hastalıkları ve Fizyoloji Anabilim Dalları ile birlikte yürüttüğümüz TÜBİTAK destekli iki çalışmamız halen devam etmektedir. Kulübümüzün yönetim kurulundan 3 arkadaşımız projelerde TÜBİTAK Proje Bursiyeri olarak görev almaktadırlar. Ayrıca diyabet hastaları ve seyahat sağlığı ile ilgili yaptığımız çalışmaları tamamladık. Projemizle ilgili bir kongrede çalışmalarımızın sözlü sunumlarını yapacağız. Yakın zamanda sürekli ilaç kullanan hastalarla yeni bir çalışmaya başlayacağız.  

Kulübümüz sağlık ve inovasyonla ilgili birçok etkinlik yapıyor ve konuyla ilgili etkinliklere katılıyor. Kuruluşumuzdan bu yana gerçekleştirdiğimiz etkinlikler:

  1. İnovasyon Haftası katılımı
  2. Tıp Bayramı kutlaması
  3. Expomed Eurasia medikal fuar katılımı
  4. Bilim Tarihi Müzesi gezisi
  5. Tanışma toplantısı
  6. Teknofest katılımı

 

Siz de geleceğin Aziz Sancar’ı olabilir, uluslararası camiadan ödüller alacak çalışmalara imza atabilirsiniz. Yatırımınızı kendinize yapın! Çantalarınızı bilimsel düşüncelerle doldurarak mezun olun! Sağlık ve İnovasyon Kulübü olarak bilimsel çalışmalar yapan akademisyen hocalarımızla bilime meraklı öğrenci arkadaşlarımızı bir araya getirecek yeni bir platform kurmanın hazırlıklarını yapmaktayız.

 

Sağlık ve İnovasyon Kulübü olarak tüm öğrenci arkadaşlarımızı etkinliklerimize katılmaya davet ediyoruz.

 

Instagram: @itfsaglikveinovasyon