İSTANBUL

 

İstanbul muhteşem doğal güzellikleriyle, kültürü, sarayları, köşkleri, müzeleri, park ve bahçeleri, anıtları, kuleleri, gökyüzüne uzanan gökdelenleri ve daha birçok özelliğiyle bir hazinedir; tarih boyunca 120 farklı kişi tarafından yönetilmiş ve farklı milletlere ev sahipliği yapmış bir kenttir.

İstanbul aktiviteleri sınırsızdır. Asya ve Avrupa kıtalarını birleştirmesiyle dünyada eşsizdir. Şehirde Roma, Bizans ve Osmanlı İmparatorluğuna ait tarihi yapılar sayesinde farklı kültürlerin bir sentezini göreceksiniz. Türkiye’nin en büyük ve popüler şehri olmasının yanı sıra İstanbul; sanat, kültür ve ekonomi alanında, aynı zamanda 15 milyonluk nüfusu ile Türkiye’nin ve dünyanın en büyük kentlerinden birisidir.

İstanbul’un birçok millete ev sahipliği yapması, politik ve ekonomik olarak Türkiye’nin önde gelen şehirlerinden olması, çok köklü bir tarihinin olması gibi nedenlerle İstanbul, yurtiçi ve yurtdışı çok fazla etkileşime sahiptir. Bu sebeplerle her hafta, her gün, hatta her saat şehrin farklı noktalarında bir etkinlik vardır. Bir semtte dans festivaline katılırken bir başkasında ünlü bir müzisyenin konserini, bir diğer yerde bir politikacının konuşmasını ya da yerde uluslararası bir yarışmayı takip edebilirsiniz. İlgi duyduğunuz birbirinden çeşitli kurslarla kendinizi geliştirebilir, farklı ülke vatandaşlarıyla tanışabilir, asla uyumayan bir şehirde metropol hayatını yaşayabilirsiniz.