ÖBAK

ÖBAK İstanbul Tıp Fakültesi öğrencilerince 1984 yılında kurulmuş olup okulumuzun en köklü kulüplerinden biridir. Kurulduğumuz günden beri yaptığımız kulüp çalışmaları ile hekim adaylarının öğrencilik yıllarından itibaren bilimsel gelişme ve araştırmalara ilgilerinin uyanmasını amaçlıyoruz.

İstanbul Tıp Fakültesi bünyesindeki öğrencilerin bilimsel araştırma hazırlamasına katkı sağlanması, halihazırda fakültemiz bünyesinde yürüyen bilimsel araştırmalardan öğrencilerin haberdar edilmesi ve yapılan öğrenci araştırmalarının sunulabileceği ulusal ve uluslararası farklı fakültelerden öğrencilerin katılımı ile bir kongre düzenlenmesini sağlayarak hem iyi hekimlik yolunda hem de akademik anlamda öğrencilerin kendini geliştirmesi için bilimsel ama aynı zamanda samimi bir ortam oluşturuyoruz.

ÖBAK kurulduğu yıl bahar döneminde dünyadaki ilk uluslararası öğrenci kongresini yani IMSSC’yi düzenlemiştir. İki yılda bir düzenlediğimiz her kongrede yaklaşık 12 farklı ülkeden 350’ye yakın katılımcı ağırlıyoruz. Ayrıca yıl içerisinde seminerler de organize ediyoruz ve ilgi alanlarına göre dağılmış alt gruplarımızla (nöroloji, pediatri, endokrin, cerrahi, kardiyoloji…) her hafta kulüp odasında toplanıp makaleler okuyup bilgi paylaşımı yapıyoruz.

Bütün bu bilimsel çalışmaları eskiden beri gelen samimi bir arkadaşlık ortamında hazırlıyoruz ve kulübümüze her yeni gelen öğrenciyle daha büyük bir aile oluyoruz. Bu ailenin parçası olup eğlenerek bilim yapmak isteyenleri aramızda görmekten mutluluk duyarız.

 

Bize ulaşmak için:

 

Instagram

Facebook